Категории

Top News - Të gjithë dakord, por kush nuk firmosi!/ Ja deputetët që nuk hodhën firmën për shkarkim

1 Просмотры
Опубликовано на Admin В Комедии новинки

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

К сожалению, только зарегистрированные пользователи могут создавать списки воспроизведения.
URL


Описание

Socialistët kanë mbledhur firmat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si pasojë e pretendimeve për shkelje të rënda kushtetuese. Në grupin aktual parlamentar të Partisë Socialsite bëjnë pjesë 75 deputetë nga të cilët vetëm 50 prej tyre kanë firmosur për nisjen e procedurave të shkarkimit për kreun e shtetit.

Një prej atyre që nuk ka firmosur është Ditmir Bushati, që nuk u përfshi në listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 Prillit.

I renditur në vendin e 23 në listat e kandidatëve të Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj rrezikonte mandatin e deputetit, por si pasojë e numrit të lartë të votave arriti të thyente herësin dhe të futej në listë fituese. Emri i Xhafajt mungon në listën e deputetëve që firmosën për nisjen e procedurave të shkarkimit.

Mimi Kodheli, Niko Peleshi dhe Ogerta Manastiliu janë politikanë të tjerë që nuk kanë mbështetur akuzat e ngritura për presidentin, që nuk ka të bëjë ndoshta me dëshirën e tyre, por me pamundësinë e kohës kur nisi mbledhja e firmave.

Në dokumentin e kërkesës për nisjen e procedurave të shkarkimit të Metës, bazuar në shkeljet e tij të Kushtetutës bie në sy edhe mungesa e firmës së kryeministrit Edi Rama.


Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#IlirMeta#Deputetet#TopChannel

Показать больше

Написать комментарий

Комментарии

Комментариев нет.
Яндекс.Метрика