Категории

Top News - Meta-‘asgjë s’ka përfunduar’/ Reagon Meta pas mbledhjes së firmave

1 Просмотры
Опубликовано на Admin В Комедии новинки

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

К сожалению, только зарегистрированные пользователи могут создавать списки воспроизведения.
URL


Описание

Menjëherë pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla për kërkesën e 50 deputetëve për shkakrimin e Presidentit Ilir Meta, ky i fundit ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale. Meta kërkon vazhidimin e numërimeve për çdo kontestim pasi suipas tij ende nuk ka përfunduar asgjë ndërsa kërkon të mos merren me shashka.

“Të përqëndrohemi në mbylljen e procesit zgjedhor. Asgjë nuk ka përfunduar!
Të vazhdojë administrimi i çdo kontestimi dhe ankese deri në rinumërimin e votës së fundit.
Detyrë e të gjithë subjekteve të ndjekin procesin deri në fund.
Mos u merrni me “shashka”, por me hetimin e krimeve zgjedhore!”

Presidenti të gjitha pretendimet e deritanishme për shkelje të Kushtetuës nga ana e tij por edhe deklaratat e herë pas hershme të socialistëve I ka cilësuar si shashka.
Po ashtu e ka cilësuar edhe lajmin e publikuar nga një media për videon ku ai duket në një takim në Gjir të Lalzit me dy indidvidë të cilët u përfol se ishsin subjekte të OFL-së.
Sakaq pritet të nisë edhe procedura parlamentare për shkakrimin e tij e cila do fillojë nga Komisioni I Ligjeve.
Në raportin e paraqitur këtë të hënë janë parashtruar të gjitha shkeljet e pretenduara nga ana e Ilir Metës ndërsa verdiktin final do e jape Gjykata Kushtetuese.


Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#IlirMeta#GjykataKushtetuese#TopChannel

Показать больше

Написать комментарий

Комментарии

Комментариев нет.
Яндекс.Метрика